Pomoc dla Ukrainy

Nasze Stowarzyszenie bardzo mocno zaangażowało się w pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Nasi członkowie działają w różnych grupach wsparcia. W naszej organizacji również powstała grupa zajmująca się niesieniem pomocy.
Wiele osób odpowiedziało na apel o zbiórkę darów. Zebraliśmy łącznie około 80 kg różnego rodzaju środków, głównie artykułów spożywczych dla dzieci i dla dorosłych oraz środków higienicznych. W paczkach znalazły się również termosy i inne przedmioty codziennego użytku. Paczki oznaczone zostały etykietami w języku polskim i ukraińskim.

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy cztery paczki z darami do Nadleśnictwa Wyszków. W hotelu zlokalizowanym na terenie Nadleśnictwa zamieszkało w dniu dzisiejszym około 70 osób, głównie matek z dziećmi, które przyjechały tu tylko z bagażem podręcznym.

Mieszkańcy naszej miejscowości wykazują się wielką ofiarnością. Zbiórki prowadzone są prze osoby indywidulane ale również przez Szkołę, naszą Parafię i Sołectwo. Niektórzy mieszkańcy własnymi siłami próbują dostarczać pomoc i ciepłe posiłki na granicę PL-UA. Zasługuję to na wielkie uznanie.

Osoby, które zamieszkały w hotelu są pod opieką Gminy Wyszków i Nadleśnictwa. Będą otrzymywać obiady. Warto abyśmy wsparli naszych sąsiadów produktami spożywczymi, z których będą mogli przygotować śniadania i kolacje lub też higienicznymi, codziennego użytku. Jest dużo dzieci więc zapewne słodycze, czy wszelkiego rodzaju deserki, jogurty i inne łakocie byłyby mile widziane. Mile widziane są również inne inicjatywy np. może ktoś upiec ciasto i przekazać w darze.
Opiekę nad uchodźcami sprawują i koordynują pracownicy Nadleśnictwa. Gdyby ktoś zechciał wspomóc, przekazać dary to osobą koordynującą działania z ramienia naszego Stowarzyszenia będzie leśniczy Arek Wiciński tel. 604279959 lub Artur Gałązka 602432854
Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć finansowo to można można wpłacić datek na konto Stowarzyszenia z dopiskiem UKRAINA. Na pewno zostaną one dobrze zadysponowane.

Okażmy serce, zadbajmy wspólnie aby nasi sąsiedzi pobyt w Leszczydole Nowinach i schronienie, które im udzielamy, mile wspominali.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *