Nowy projekt Stowarzyszenia w 2022 roku

Nasze Stowarzyszenie podpisało w dniu 28.02.2022 roku umowę z gminą Wyszków na realizację bardzo ciekawego projektu.

Realizując jedno z ostatnich naszych zadań natknęliśmy się przypadkowo w Narodowym Archiwum Cyfrowym na bardzo duży zbiór archiwalnych zdjęć Wyszkowa

Zdjęcia te pochodzą z lat 1950 – 1989. Nie były nigdy publikowane w pełnym formacie. Zostały wykonane głównie przez reporterów Polskiej Agencji Prasowej. Przedstawiają Wyszków w okresie PRL. Ponieważ wiele z nich zostało wykonane 60 – 70 lat temu to można je traktować jako swojego rodzaju dziedzictwo. Bardzo ekscytujące jest przeglądanie Wyszkowa i okolic na takich fotografiach. Powstające wówczas osiedla i zakłady pracy, są świetnie udokumentowane. Wiele osób może rozpoznać na tych fotografiach swoich bliskich. Pokazany jest ruch uliczny, widać pojazdy jakie wówczas jeździły po wyszkowskich ulicach. Krótką mówiąc jest to doskonały materiał, który powinien być dostępny dla mieszkańców Wyszkowa i okolic. Niestety koszty wykonania skanów oraz koszty wykupienia licencji na publikowanie zdjęć są bardzo wysokie.
Nowy projekt zakłada więc pozyskanie jak największej ilości zdjęć (ok. 120), aby spośród nich można było w przyszłości wybrać te, które warto opublikować w sieci lub na stacjonarnych wystawach.
Mamy nadzieję, że będzie to doskonały materiał, który wzbogaci nasze zasoby historyczne i że wiele osób będzie mogło z niego skorzystać.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *