Zaproszenie na Dożynki Powiatowe

Dożynki, czyli święto plonów to jedno z najstarszych słowiańskich świąt. Obecnie dożynki są połączeniem dwóch staropolskich zwyczajów okrężnego oraz dożynek, które w przeszłości były osobnymi, blisko sąsiadującymi świętami.
W związku z pandemią COVID 19 w zeszłym roku miały one w naszym powiecie bardzo skromny charakter. W tym roku sytuacja nieco się poprawiła. W bieżącym roku dożynki powiatowe obchodzone będą w Zabrodziu.

Jest mi bardzo miło poinformować, że nasze Stowarzyszenie otrzymało od Starosty Powiatu Jerzego Żukowskiego oraz Wójta Gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego zaproszenie na to Święto, które odbędzie w najbliższą niedzielę 29 sierpnia 2021 roku. Miejscem spotkania będzie Kompleks Sportowy ORLIK, ul. Reymonta 51 (za budynkiem Urzędu Gminy). Ceremonię dożynkową poprzedzi uroczysta Msza Święta. Szczegółowy plan dostępny jest na Zaproszeniu.

Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu członków Stowarzyszenia wraz z rodzinami. Jeżeli zebrała by się grupa co najmniej 10 osób możemy pojechać autobusem.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *