NOWE FIO- wyniki konkursu

W ramach programu NOWE FIO organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności (NIW) nasze Stowarzyszenie przedstawiło projekt POLEGŁYM I POMORDOWANYM NA ZIEMI WYSZKOWSKIEJ, który częściowo został dofinansowany przez Powiat Wyszkowski. Przedstawiony projekt był rozbudowaną wersją pierwotnego programu i zakładał między innymi renowację zapomnianych leśnych mogił naszego powiatu, instalację tablic informacyjnych, wytyczenie ścieżki dydaktycznej oraz wiele innych ciekawych propozycji, dzięki którym przywrócona zostałaby pamięć tych osób. Programy NIW to rozbudowane i ciekawe inicjatywy wspierające organizacje pozarządowe, świadczy o tym chociażby wysokość dotacji jakie przeznaczane są na te programy. W ramach NOWEGO FIO przewidziane było do rozdysponowania 80 000 000 zł. Organizacje pozarządowe chętnie więc korzystają z programów organizowanych przez NIW a co za tym idzie konkurencja jest olbrzymia. Wtym roku było to 2106 projektów.

W ogłoszonych dziś wynikach programu NOWE FIO na lata 2021-2023 niestety nie udało nam się zdobyć dofinansowania. Nasz projekt trafił na listę rezerwową więc cień nadziei jeszcze pozostaje. Nasze projekt złożony był w Priorytecie 2. Wyniki oraz listy dofinansowanych projektów dostępne są tutaj.

Mimo niedosytu, nie składamy broni i dalej będziemy doskonalić nasz projekt z nadzieją, że znajdzie uznanie w kolejnych edycjach lub innych grantach jakich oferowane są organizacjom pozarządowym.
Realizujemy jednocześnie założenia pierwotnego projektu – a tu mamy ciekawe wyniki o których wkrótce więcej będzie można przeczytać.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *