Spełnijmy marzenie…

…marzenie Mikołaja

Mikołaj Tomczyk jest mieszkańcem Leszczydołu-Nowin. Choruje na nieuleczalną, postępującą, uwarunkowaną genetycznie chorobę – mukowiscydozę. Schorzenie to atakuje przede wszystkim układ oddechowy i pokarmowy, charakteryzuje się nadmierną produkcją lepkiego śluzu, który zaburza funkcjonowanie narządów.

Mukowiscydoza wpływa na całe życie Mikołaja. Codzienność nastolatka to drenaże, inhalacje, przyjmowanie leków, ciągłe infekcje i częste pobyty w szpitalu. Choroba doprowadziła już do niewydolności trzustki. Mikołaj ma także nietolerancję glukozy i laktozy, alergie, przewlekłe zapalenie zatok, skoliozę, wadę wzroku i niedobór masy ciała.

Bardzo ważna w utrzymaniu jak najlepszej kondycji organizmu jest aktywność fizyczna. Dlatego Mikołaj regularnie ćwiczy na siłowni i gra w koszykówkę. Oprócz tego w wolnych chwilach lubi także majsterkować, grać i czytać książki.

Marzeniem Mikołaja jest komputer stacjonarny. W tym roku nastolatek przygotowuje się do matury i będzie miał nauczanie indywidualne. Odpowiedni sprzęt pozwoli mu więc na komfortową naukę. Mikołaj kończy technikum ekonomiczne, więc w przyszłości komputer bardzo przyda mu się także do pracy w księgowości. Poza tym taki prezent pozwoli Mikołajowi na przeżywanie przygód w wirtualnym świecie, co będzie świetną formą relaksu w wolnym czasie.

Czy wspólnie możemy spełnić marzenie Mikołaja? Czas Bożego Narodzenia jest idealny do tego.

Zapraszamy zatem do udziału w zbiórce:

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *