Pożegnanie Księdza Jana Soliwoda

W blaskach fleszy i uśmiechów, przy obecności wielu mieszkańców wsi i przybyłych gości oraz mediów, ksiądz Jan pożegnał się ze swoimi parafianami.

W skupieniu i modlitwie podziękował Bogu za dotychczasową posługę a parafianom za wspólne dzieło budowy kościoła oraz spędzone w miłej, rodzinnej atmosferze 7 lat. Licznie przybyli parafianie gromkimi brawami również podziękowali za doświadczenia tych lat. Piękne podziękowania przygotowane i odczytane przez przedstawicieli rady parafialnej oraz życzenia dalszej szczęśliwej posługi, pamiątki przygotowane przez parafian a także wspólne fotografie zakończył ten smutny ale i jednocześnie radosny środowy wieczór.

Zmiana na stanowisku proboszcza była dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Nastąpiła bardzo szybko, bez możliwości lepszego przygotowania i głębszych refleksji nad wspólnie spędzonym czasem. Żałujemy, że Kuria łomżyńska zachowała się nie do końca profesjonalnie, traktując naszą Wspólnotę parafialną w sposób instrumentalny, wyznaczając tak krótkie terminy bez możliwości spokojnego podsumowania naszych działań. Szczególnie przykry jest brak odpowiedzi na pytania e-mailowe, które wystosowaliśmy. Jako Wspólnota raczej nie zasłużyliśmy sobie na takie traktowanie. Rozumiejąc jednak potrzeby duszpasterskie naszej diecezji zmiany przyjęte zostały ze spokojem.

Księdzu Janowi życzymy wszystkiego dobrego i pomyślności w odkrywaniu nowych dróg do Boga.

Wdzięczni parafianie

GALERIA

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *