Leszczydół Nowiny zimą 2017 r.

Rok 2017 rozpoczął nam się w Leszczydole Nowinach wyjątkowo mroźnie. Takie chłody nie notowane były u nas kilka lat. Temperatura nocą spada do -21 stopni. Jest piękna mroźna i śnieżna zima. Niektórzy twierdzą nawet, że tak powinno być. Pola przykryte są białą pierzyną ze śniegu. Szczególnie chętnie z uroków tej pory roku korzystają dzieci. Upodobały sobie zamarznięty staw na granicy Zacisza i Leszczydołu Pustek.

Zabudowania na Zaciszu

Jedni uwielbiają taką pogodę inni wręcz odwrotnie. Na pocieszenie osobom zmęczonym zimą można przytoczyć fakt, że temperatura -21 stopni jaką ostatnio zanotowano daleka jest od rekordu zimna, jaki zarejestrowano w Polsce. 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach zanotowano -41 stopni Celsjusza. Z kolei ten rekord zimna daleki jest od najniższej temperatury zanotowanej na Ziemi.

W 1983 na radzieckiej stacji Wostok we wschodniej Antarktydzie termometry wskazały -89,2 st. C. NASA podała, że rekordową temperaturę (-94,7 st. C) odnotowano w sierpniu 2010 roku w rejonie japońskiej stacji arktycznej Dome Fuji. Nie została ona jednak opublikowana jako rekord, gdyż pomiaru dokonał satelita.

Ciekawą funkcjonalność oferuje jeden z internetowych portali pogodowych. Możemy tam sprawdzać prognozę pogody dla dowolnej miejscowości na świecie poprzez przesuwanie wskaźnika na interaktywnej mapie. Jako przykład przenosimy się do wschodniej Syberii i miejscowości Wierchojańsk, miejsca zsyłek wielu naszych rodaków w XX wieku. Dziś w nocy prognozowane jest tam -42 st. C.

Tymczasem wracamy do naszej pięknej i mroźnej zimy, którą udało się uchwycić w obiektywie. Zapraszamy do obejrzenia amatorskiej galerii foto Leszczydołu Nowin.

GALERIA

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *