Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…czyli Wigilia 2019

Jest taki dzień w polskiej tradycji chrześcijańskiej, w którym gasną wszelkie spory, a radość  ogarnia wszystkich. Ten dzień to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stole zasiada rodzina, wszyscy dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy, przychodzi Święty Mikołaj. Można śmiało powiedzieć, że to dzień szczególnie oczekiwany, i przez tych dużych i tych małych. Przed tą rodzinną Wigilią często w takich wspólnych spotkaniach uczestniczą różne grupy zawodowe, członkowie fundacji i stowarzyszeń. I właśnie takie spotkania opłatkowe odbyły się w Leszczydole – Nowinach. Przy wspólnym stole 21 grudnia 2019 r. spotkali się członkowie stowarzyszenia ”Wspólna przyszłość” a 22 grudnia   rada parafialna i sołecka.

W sali gimnastycznej miejscowej szkoły spotkała się ponad 30. osobowa grupa członków i sympatyków stowarzyszenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, zaśpiewali kolędy i degustowali pyszne wigilijne potrawy. Swoich członków serdecznie powitał prezes Artur Gałązka i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się ks. proboszcz parafii p. w. Chrystusa Sługi Sławomir Idźkowski,  pobłogosławił opłatek, a absolwent szkoły w Leszczydole – Nowinach Bartek Gałązka przeczytał słowa Ewangelii wg Świętego Łukasza.

Po wspólnej modlitwie wszyscy podzielili się opłatkiem. Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję przez członków stowarzyszenia. Ciepła iście rodzinna  atmosfera udzieliła się wszystkim. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie akordeonu p. Czesława Kwiatkowskiego. Kto chciał mógł spróbować swoich możliwości wokalnych  indywidualnie albo w grupie. Skorzystały z tego szczególnie dzieci, bo prezes Artur przygotował dla chętnych teksty kolęd i profesjonalny sprzęt muzyczny.

W niedzielę gospodarzem wigilijnego spotkania na plebanii był ks. proboszcz Sławomir Idźkowski. Razem z panią sołtys p. Bożeną Grzegorczyk zaprosił osoby zaangażowane w pracę na rzecz parafii i wioski. Licznie przybyli mieszkańcy, ponad 30 osób, mieli okazję spotkać się, podzielić opłatkiem i złożyć  sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Oprawę muzyczną przygotował, jak zawsze niezawodny, zespół państwa Zająców, który gra i śpiewa na mszach i parafialnych uroczystościach.  Wszyscy chętnie włączyli się do śpiewania kolęd. Na stole zagościły wigilijne potrawy. To spotkanie też przebiegło w miłej rodzinnej atmosferze. Wszystkim udzieliła się magia Świąt Bożego Narodzenia.

„ Jest taki dzień
Tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień
Który liczy się od zmroku”.

Teresa Przygoda

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *