VIVAT 3 maja 2019

Kolejna już, IV edycja rajdu organizowanego przez nasze Stowarzyszenie tym razem w odmiennej formie. W tym roku będzie nietypowo, bo samochodowo – motocyklowy wyjazd do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

     Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka powstało w 1962 r. i znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969. Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny.  Zbiory Muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej ( XVIII – pocz. XX w.)

W planie rajdu między innymi:

1. Wspólny przejazd do Ciechanowca (ok. 80 km)

2. Zwiedzanie Skansenu

3. Wspólny posiłek w Karczmie

4. Gry i zabawy dla najmłodszych

Co jest warunkiem uczestnictwa?     Ozdobiony samochód lub motocykl w biało czerwone barwy i dobry nastrój.

Zapraszamy więc Członków Stowarzyszenia z rodzinami, a także mieszkańców wsi i osoby chętne do wspólnego wyjazdu  i wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Osoby chętne do wyjazdu, które nie dysponują własnym samochodem lub motocyklem postaramy się w miarę możliwości skoordynować z uczestnikami mającymi wolne miejsce w swoim pojeździe.

Zgłoszenia lub pytania przyjmujemy do 30.04.2019 roku pod adresem e-mail infoleszczydol@gmail.com lub SMS 602432854

Z A P R A S Z A M Y

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *