VIVAT 3 Maj

W dniu 3 maja w 225 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji nasze Stowarzyszenie zorganizowało rajd rowerowy.  Była to nasza propozycja uczczenia tej ważnej dla naszego kraju chwili. Na starcie stanęło wielu uczestników w wieku od 1- 70 roku życia z Leszczydołu Nowin a także zaproszonych gości . Z racji tego iż 3 maja jest również świętem naszej flagi wszyscy zostali wyposażeni w biało-czerwone barwy. Pogoda nam dopisała więc rajd rozpoczął się zgodnie z planem. Trasa wiodła, piękną, malowniczą, leśną drogą. Celem naszej wyprawy była miejscowość Białebłoto, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałą kolekcję starych przedmiotów, które kiedyś używane były w wiejskich gospodarstwach domowych. Kolekcja ta należy do Pana Józefa Murawskiego, mieszkańca tej miejscowości, który pełnił również funkcje przewodnika i z wielkim zaangażowaniem opisał nam swoją pasję i zebraną kolekcję za co wszyscy uczestnicy byli mu bardzo wdzięczni.

Po zakończeniu żywej lekcji historii ruszyliśmy w powrotną trasę. Pogoda w tym dniu spłatała nam jednak małego figla. Krótkotrwały deszczyk ostudził nasze rozpalone głowy, ale dzięki wsparciu pojazdów asekuracyjnych dojechaliśmy do celu cali i zdrowi. Zakończeniem rajdu było wspólne ognisko z kiełbaskami, na które dodatkowo każdy z uczestników przyniósł jakiś smakołyk dzięki czemu każdy mógł się dobrze posilić.

W trakcie trwania naszej biesiady roztrzygnięto konkursy i wręczono nagrody. Młodzież grała i śpiewała przy ognisku a dorośli im wtórowali. Dzieciaki bawiły się w przeróżne gry plenerowe i zabawy zespołowe. W trakcie trwania biesiady trwała również degustacja domowych  nalewek  (tylko dorośli) co sprawiło, że atmosfera była jeszcze weselsza.

Około godziny 21.00 zakończyliśmy nasze świętowanie.

Film z rajdu

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *