OPERAkcja

W sobotę 25 marca 2017 grupa sympatyków i członków  naszego Stowarzyszenia wybrała się do Białegostoku do tamtejszej Opery i Filharmonii Podlaskiej. To największa instytucja artystyczna i najnowocześniejsze centrum kulturalne w tym rejonie Europy. W dniu 24 marca miało miejsce wielkie wydarzenie. Odbyła się tu premiera opery Giacoma Pucciniego CYGANERIA, którą wyreżyserowała Maria Sartova. Jest to jedna z najpopularniejszych oper światowych. Wzruszająca Mimi i romantyczny Rodolfo oraz nieprzewidywalna Musetta i zabawny Marcello to dwie pary, których historie stanowią dwie osie kompozycyjne dzieła.

      Doskonale zagrana i zaśpiewana przez muzyków i aktorów opera zrobiła bardzo duże wrażenie na nas. Mimo, że nie wszyscy są wielbicielami tego rodzaju sztuki to dało się zaobserwować, że chętnie oglądali to wielkie dzieło mistrza Pucciniego oraz dzielili się wrażeniami w antrakcie i po jego zakończeniu.

       Bez wątpienia ciekawym doświadczeniem była również możliwość przebywania w samym budynku, który został wykonany z wielkim rozmachem. Ponieważ dotarliśmy na spektakl z odpowiednim zapasem czasu mieliśmy możliwość podziwiania obiektu jak i degustacji  smakołyków z tutejszej restauracji.

     Przedstawienie trwało 3 godziny. Zakończyło się około godziny 22.00 po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną. Z racji tego, że w tym dniu była zmiana czasu w domach byliśmy około godziny 02.00. Mimo tak późnej pory ( a może wczesnej) wszyscy wrócili bardzo weseli i naładowani pozytywną energią i uduchowieni spektaklem.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania wyjazdowe powinny odbywać się częściej, dlatego w głowach mamy już kolejne pomysły.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *