Czas na zmiany

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2015 roku. Początkowe plany i działania, jakie mieliśmy realizować zostały w tym czasie mocno zweryfikowane. Nowe doświadczenia wyznaczyły nowe kierunki działania. W trakcie 9 lat lat istnienia przeszliśmy sporą metamorfozę. W tym czasie zmieniali się członkowie, działacze i zarząd naszego Stowarzyszenia. Niezmienna jednak powstała główna idea założycielska, jaką jest rozwój naszej lokalnej społeczności. Nadal pozostajemy i chcemy pozostawać platformą w której swoje pomysły i plany mogą realizować osoby o różnych zainteresowaniach i poglądach, i dla których najważniejszym celem jest działalność i dobro społeczne. W naszym statucie można znaleźć wiele kierunków i dziedzin, które znajdują się w naszej sferze zainteresowań. Mamy pewność, że każdy, któremu zależy na działalności społecznej może tutaj właśnie je realizować. Mając na uwadze właśnie te argumenty zapraszamy wszystkich, którym miła jest nasza Mała Ojczyzna, którzy chcą jej dobra i jej rozwoju aby właśnie poprzez działalność w tzw. „trzecim sektorze” realizowali swoje pomysły i marzenia.
Zachęcamy w szczególności wszystkich, którym nie udało się zdobyć mandatów radnych, wójtów aby właśnie tutaj pokazali i udowodnili swoją chęć zmian, swoje pomysły na rozwój lokalnej społeczności, realizowali swoje wyborcze pomysły i obietnice – właśnie w tej chwili – po wyborach, kiedy trwa zapał i entuzjazm związany z wyborczą adrenaliną.

Zmiany jakie zaszły w naszym Stowarzyszeniu powodują, że również zmianie i odświeżeniu poddajemy naszego logo. Głosem naszych członków wybraliśmy nowe, które będzie odzwierciedlało nasze obecne trendy rozwoju. Przedstawiamy zatem nasze nowe logo

Symbolika naszego loga zbliżona jest do poprzedniego. Nasze stowarzyszenie ma w nazwie słowo „Przyszłość” i ono nadal jest aktualne. W swojej działalności często jedna sięgamy do przeszłości. Wiele naszych działań związanych jest również z teraźniejszością. Nasze logo symbolizuje więc te wartości. Centralna grafika symbolizuje trzy postacie z rozłożonymi w geście radości i pojednania ramionami, spoglądającymi w różnych kierunkach. Czarna postać zwrócona w przeszłość, zielona w kierunku przyszłości i centralna, łącząca w pewnym sensie dwie poprzednie i wskazująca teraźniejszość. W obecnym logo, podobnie jak poprzednio znajdziemy datę 2015 symbolizującą rok powstania naszej organizacji.
 Jeden z najwybitniejszych pisarzy światowej literatury, który na stałe wszedł do jej kanonu, George Orwell tak pisał :
„Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość.”
Nasz narodowy bohater Józef Piłsudski tak pisał:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości
Słowa wypowiedziane tak dawno, jakże aktualne są również i dziś. Utożsamiamy się z nimi z nadzieją spoglądając w przyszłość.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *