Nasze plany na 2024 r.

W 2024 roku nasze Stowarzyszenie rozpisało trzy duże projekty. Dwa z nich dotyczyły kontynuacji naszego zeszłorocznego zadania dotyczącego wydobywania archiwalnych filmów o naszej małej ojczyźnie – Ziemi Wyszkowskiej. Trzeci dotyczył upamiętnienia tragicznych wydarzeń jakiem miały miejsce w okresie II Wojny Światowej w Leszczydole Nowinach. O jednym z nich pisaliśmy ostatnio na naszym profilu FB.

W ostatnim czasie rozstrzygnięte zostały dwa konkursy. Niestety w programie Etno Polska realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury nie udało nam się uzyskać dofinansowania. Konkurencja jak zwykle zresztą była tu olbrzymia – ponad 1900 złożonych projektów z całego kraju. Wyniki tego naboru dostępne są TUTAJ
Uzyskaliśmy natomiast dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Powiat Wyszków. Nasz projekt pt. „Ziemia Wyszkowska w archiwach telewizyjnych” zdobył uznanie w oczach komisji konkursowej, co oznacza, że już wkrótce rozpoczynamy pracę nad nim. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przedstawić Wam kolejne ciekawe filmy, których wiele jeszcze czeka na odkrycie.
Dostaliśmy od Was i nadal dostajemy wiele miłych wiadomości dotyczących tego projektu. Wiemy, że czekacie na kolejne filmy, które przywracają wspomnienia. Nasze filmy, które prezentowaliśmy w 2023 roku obejrzane zostały ponad 2,2 mln razy, a liczba ta ciągle rośnie.
Oglądajcie zatem naszą stronę i profil na FB, bo wkrótce kolejne perełki. Plany na 2024 mamy jak zwykle ambitne.

Czekamy jeszcze na rozwiązanie konkursu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski. Zgłoszony przez nas projekt to ważne zadanie, o dofinansowanie którego walczymy już od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że uda nam się wreszcie i w tym przypadku pozyskać środki aby utrwalić pamięć o historii naszej małej ojczyzny. Trzymajcie kciuki.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *