NOWY PROJEKT STOWARZYSZENIA

Nasze Stowarzyszenie, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Covid – 19, prowadzi aktywnie swoją działalność. Wprawdzie wstrzymane zostały wszelkie spotkania członków ale nadal aktywnie działamy w kwestii nowych projektów. Kilka projektów już złożyliśmy lub zamierzamy jeszcze złożyć w 2021 roku.

Na początku marca nadeszły do nas dobre wieści dotyczące rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Powiat Wyszków, w którym to konkursie nasz nowy projekt ” Na zawsze pozostali na ziemi wyszkowskiej” spotkał się z uznaniem członków komisji i otrzymał dofinansowanie. Wprawdzie dofinansowanie jest znacznie mniejsze niż te, o które wnioskowaliśmy ale cieszy fakt, że nasze pomysły spotkały się z zainteresowaniem władz Powiatu.

W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na realizację tego projektu i w kwietnia rozpoczynamy działania. Projekt dotyczy inwentaryzacji leśnych i polnych mogił i cmentarzy wojennych znajdujących się na terenie powiatu wyszkowskiego. Zebrane informację chcemy opublikować w formie interaktywnej mapy dostępnej dla każdego. Mapa będzie zawierać dane jakie uda nam się ustalić w trakcie realizacji zadania. Dodane będą również aktualne fotografie. Dostęp z poziomu przeglądarki internetowej pozwoli odbiorcom zdalnie podpatrywać efekty naszej pracy, a może to być również cel wycieczek pieszych lub rowerowych, gdyż mapa będzie zawierać dane GPS, aby można było zlokalizować miejsca.
Chcemy zaangażować w te działania mieszkańców powiatu, którzy mają informację o takich obiektach. Jesteśmy przekonani, że stworzenie takiej mapy – bazy będzie podstawą do tego aby w przyszłości uzupełniać ją o kolejne dane. Chcemy poprzez te działania zainteresować mieszkańców historią naszego regionu, podtrzymywać tradycje i świadomość narodową.

Stary cmentarz w Wincentowie

Realizując projekt chcemy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Większość spotkań prowadzona będzie w formule online. Spotkania w terenie odbywać się będę z zachowanie reżimu sanitarnego. Większość prac prowadzić będziemy w sieci więc będzie to aktualnie najbezpieczniejsza forma.

Już dziś zapraszamy chętnych do współpracy lub przynajmniej kontakt mailowy osób, które posiadają więdzę o lokalizacji starych i zapomnianych grobów, mogił i cmentarzy wojennych. To już ostatni moment aby ocalić te miejsca od zapomnienia.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *