SPOTKANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ

W piątek 25.09.2020 r. odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia. W związku z pandemią było to pierwsze spotkanie w tym roku. Zachowując środki bezpieczeństwa sanitarnego omówione zostały bieżące tematy oraz określone zostały cele działalności na najbliższy okres, mając na uwadze przede wszystkim nowe warunki oraz możliwości prowadzenia działalności statutowej w dobie COVID -19.

Na wstępie zaprezentowane zostały prace jakie wykonał Zarząd Stowarzyszenia na przełomie 2019/20020 roku. Do najważniejszych zaliczono przede wszystkim:

 • Rozpisanie projektu Wielka Historia Małej Ojczyzny cz.II organizowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach projektu PATRIOTYZM JUTRA . Projekt niestety nie uzyskał dotacji, dlatego w kolejnej edycji tego programu będzie ponownie startować.
 • Rozpisanie projektu pt. „Ewidencja mogił leśnych na obszarze Puszczy Białej w powiecie wyszkowskim”, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Niestety w tym przypadku również nie udało nam się zdobyć wymaganej ilości punktów. Będziemy oczywiście startować w kolejnych edycjach programów organizowanych przez MKiDN.
 • W ramach Tarczy Antykryzysowej przewidziane były środki dla organizacji pozarządowych. W tym przypadku również wystąpiliśmy z wnioskiem, który złożony został w Wyszkowskim Urzędzie Pracy. Dość zawiły proces pozyskania pieniędzy i potencjalnie niewielka kwota jaką mogliśmy uzyskać spowodowała, ze odstąpiliśmy od kolejnego etapu.
 • Od listopada 2019, kiedy to na Walnym Zgromadzeniu podjęliśmy stosowne uchwały ubiegamy się o zmianę STATUTU Stowarzyszenia w Sądzie Rejonowym w Warszawie. Okazuje się to bardzo skomplikowanym procesem. Nasze wnioski były kilkakrotnie odrzucane. W związku ze zmianami organizacyjnymi w Sądzie warszawskim nasza sprawa trafiła obecnie do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Mamy nadzieję, że niebawem zakończymy ten proces.
 • Przedstawiony został problem związany z funkcjonowaniem naszej strony web, spowodowany przez drastyczne podniesienie opłat od dotychczasowego dostawcy usług hostingowych. W związku z bardzo dużymi kosztami zmuszeni zostaliśmy do przeniesienia całości na inny serwer, co związane zostało z konieczności przepisania całości materiału dotychczas zgromadzonego w naszej domenie. Udało pozyskać się nowego dostawcę usług hostingowych oraz zapisać materiał w formie, która umożliwi nam ewentualną łatwiejszą i szybszą „przeprowadzkę” w przyszłości. Pracę nad nową wersją strony internetowej trwają.

Omówione zostały również propozycje nowych działań i inicjatyw w ramach naszej działalności Statutowej. Omówione następujące tematy:

 • Podjęto po raz kolejny temat związany z upamiętnieniem mieszkańców wsi zamordowanych i poległych w czasie hitlerowskiej i stalinowskiej okupacji. Szczegółowy plan działania ustalony zostanie przez powołany do tego zespół, który zajmie się przede wszystkim ustaleniem warunków technicznych, zebraniem niezbędnych informacji oraz pozyskaniem środków finansowych na realizację tego projektu.
 • Omówiono możliwość zorganizowania jesiennego rajdu rowerowego w przypadku gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Miałby to być rajd wg planu Rajdu VIVAT 3 maja, który z wiadomych przyczyn nie mógł odbyć się w tym roku.
 • Omówiono możliwość spotkania plenerowego członków Stowarzyszenia na wiejskiej działce. Spotkanie zorganizowane przy współpracy z radą sołecką. W tym przypadku podjęto konkretne zobowiązania organizacji tego spotkania plenerowego w połowie października.
 • Poruszony został temat zorganizowania spotkania z okazji 5 rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia. Również w tym przypadku ustalono wstępne daty oraz miejsce i formę organizacji, które uwzględniać będą bezpieczeństwo sanitarne. Spotkanie uzależniono oczywiście od sytuacji epidemiologicznej. O szczegółach i dalszych pracach w tym temacie będziemy niebawem informować członków naszego Stowarzyszenia.
 • Padła propozycja założenia profilu naszego Stowarzyszenia w mediach społecznościowych, gdzie moglibyśmy dzielić się pomysłami, a także podobnie jak na naszej stronie internetowej dokumentować naszą działalność oraz komunikować się.
 • Podjęto decyzję o zakupie niewielkiego sprzętu nagłaśniającego na potrzeby naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie przebiegło w sprawnej i konstruktywnej formie mimo, co oczywiste w bieżącej sytuacji, w bardzo okrojonym składzie. Co najważniejsze to w naszym gronie powitaliśmy nowych członków no i oczywiście zapraszamy kolejne osoby z pasją i chęcią pracy społecznej.

Terminy kolejnych spotkań w podgrupach zaangażowanych w konkretne zadania będziemy ustalać indywidulanie, biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *