VIVAT 3 Maja – czyli nasza coroczny rajd rowerowy.

Ponad 6o osób w wieku od 3 do 60 lat w narodowych barwach, wzięło udział w kolejnej edycji rajdu „VIVAT 3 MAJA” zorganizowanego przez Stowarzyszenie WSPÓLNA  PRZYSZŁOŚĆ. Celem rajdu było zwiedzanie skansenu i zarazem muzeum Marii Żywirskiej w Brańszczyku.

Punktualnie o 13.00 rozpoczął się rajd, który wiódł leśnymi i polnymi drogami, w pięknej, słonecznej, majowej scenerii. W skansenie, który był otwarty w tym dniu dla uczestników rajdu spotkaliśmy się z ciepłym powitaniem. Pani przewodnik oprowadziła nas po pięknej kurpiowskiej zagrodzie, ciekawie opowiadając o historii Kurpiów Białych. Skansen w Brańszczyku to doskonale przygotowana palcówka do tego aby młodym ludziom dać możliwość dotknąć historii a osobom starszym możliwość wspomnień czasów dzieciństwa.

Trudno rozstać się było z tym pięknym miejscem. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego uroczego skansenu. Zapach starej, kurpiowskiej chałupy od wewnątrz, trudny jest do opisania.

Szybko minęła nam droga powrotna, która zakończyła się w Nadleśnictwie Wyszków. Ta placówka zawsze nas wspomaga i również w tym dniu przyjęła nas gościną. Na przygotowanym miejscu mogliśmy odpocząć po trudach podróży, przekąsić kiełbaskę z ogniska i podzielić się wrażeniami z rajdu. Wspólna biesiada przy rytmach swojskiej muzyki zakończyła nasze świętowanie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to również doskonała okazja do omówienia zadań jakie na nas czekają w związku z realizacją projektu WIELKA HISTORIA MAŁEJ OJCZYZNY, na które udało nam się uzyskać dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *