Szukaj
  • ag1695

Pamiętamy o naszych bohaterach


W zimne, deszczowe, sobotnie przedpołudnie 28 października 2017 grupka zdeterminowanych dzieciaków i młodzieży postanowiła przygotować leśne mogiły, znajdujące się wokół Leszczydołu Nowin do święta Wszystkich Świętych. Punktualnie o godzinie 11.00 ruszyła rowerowa grupa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Młodzież i dzieciaki znajdowały się pod opieką nauczycieli naszej szkoły oraz członków stowarzyszenia. Oczyszczone zostały mogiła rozstrzelanych w 1944 roku Polaków, znajdująca się przy drodze do Jaszczułt, mogiła mieszkańca Leszczydołu Nowin rozstrzelanego przez żandarmów niemieckich w 1942 roku, znajdująca się w lesie nieopodal ulicy Akacjowej oraz zbiorowa mogiła z okresy I wojny światowej. Członkowie wyprawy zapalili symboliczne znicze, odmówili krótką modlitwę oraz wspominali nad grobami trudne czasy wojenne w których żyli nasi przodkowie.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Była to chyba również dobra lekcja historii. Jednak najbardziej cieszy fakt udziału w tym przedsięwzięciu młodych mieszkańców naszej wsi, którym niestraszne było zimno i deszcz. Wasi wychowawcy i rodzice mogą być z Was dumni, a koledzy i koleżanki powinni brać przykład.

Zmoknięci, zmarznięci ale z gorącymi sercami i naładowani pozytywnymi emocjami zakończyliśmy naszą wyprawę około godziny 13:30.

Zachęcamy mieszkańców wsi, aby odwiedzić 1 Listopada również te miejsca, które są nierozłącznie związane z naszą historią i w których godne przygotowanie nasza młodzież włożyła tyle wysiłku i serca.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii


0 wyświetlenia