Szukaj
  • ag1695

Spotkanie członków stowarzyszenia


W dniu 20.10.2017 o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie członków naszego stowarzyszenia. Mimo 40% frekwencji spotkanie przebiegało w bardzo rzeczowej i konstruktywnej atmosferze. Przerwa w spotkaniach była kilku miesięczna stąd pojawiło się wiele nowych ciekawych inicjatyw.

Zbliżający się okres świąt listopadowych skłania do refleksji oraz godnego uszanowania pamięci naszych przodków. W związku z tym członkowie stowarzyszenia podjęli wraz z samorządem uczniowskim inicjatywę uporządkowania leśnym mogił oraz miejsc pamięci narodowej, których kilka zlokalizowanych jest w otaczającej nas Puszczy Białej. Planujemy wspólny wyjazd rowerowy w dniu 28.10.2017 do omawianych miejsc, uporządkowanie ich oraz zapalenie symbolicznych zniczy.

Długie jesienne wieczory to znakomity okres do wspólnych spotkań. Podjęta została inicjatywa spotkań przy herbatce. W każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 18:00 w świetlicy szkolnej będzie można napić się gorącej herbaty z owocami, zagrać w brydża, szachy lub warcaby lub zwyczajnie porozmawiać na przeróżne tematy. Jest to dobra alternatywa dla nowoczesnych form dyskusji i spotkań przez telefon, Skypa lub Facebooka - warta przypomnienia i wypróbowania przez młodzież z naszej miejscowości.

Kolejna inicjatywa to wspólny wyjazd integracyjny. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu organizuje cykliczne imprezy. Jedną z nich jest wystawa "Boże Narodzenie na Mazowszu". Zorganizowana w skansenie w kilku wiejskich chałupach z przełomu XIX i XX w. wystawa przenosi nas w scenerię, w jakiej świętowali nasi pradziadowie. Wyjazd planowany jest w grudniu, szczegóły wkrótce, ale chętni mogą zgłaszać się e-mailowo już dziś.

Może macie dodatkowe pomysły? Zapraszamy do dyskusji w Komentarzach

#SPOTKANIE #Spotkanie #Stowarzyszenie #LeszczydółNowiny

0 wyświetlenia