Szukaj
  • ag1695

Orlik oficjalnie otwarty


Wielkim wydarzeniem była inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Leszczydole Nowinach. Było to również oficjalne otwarcie roku szkolnego w Gminie Wyszków. Odbyło się to wszystko w naszej szkole z uwagi na wielkie święto, jakim było otwarcie wspaniałego kompleksu sportowego. Wspaniałe boisko ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia do biegania oraz ścieżka do skoku w dal od dziś dostępne są dla naszych uczniów a także innych mieszkańców wsi i Gminy Wyszków.

Obiekt został sfinansowany z budżetu Gminy Wyszków. W spotkaniu otwarcia wzięło udział szereg zaproszonych gości z Burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim na czele, a także młodzież i dzieci oraz mieszkańcy wsi. Oficjalnego poświęcenia obiektu dokonał ks Jerzy Błaszczak oraz honorowy obywatel Wyszkowa, a zarazem absolwent szkoły w Leszczydole Nowinach, ks. Henryk Kietliński.

Po oficjalnych wystąpieniach przecięta została wstęga. Wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia całego kompleksu.Pierwszą bramkę na tym obiekcie zdobył Pan Burmistrz. Następnie rozegrany został mecz inauguracyjny pomiędzy drużynami szkolnymi z ZS, zakończony wynikiem 2:0 na drużyny w szarych koszulkach. Bramki dla zwycięzców zdobyli Wiktor Mikołajczyk i Bartek Gałązka.

Dla zaproszonych gości przygotowany został poczęstunek, po którym spotkanie dobiegło końca. W związku z oficjalnym otwarciem dyrektor Krzysztof Ochmański umożliwił korzystanie z obiektu do późnych godzin nocnych, co zebrana młodzież przyjęła z wielką radością.

W spotkaniu wzięli udział również członkowie naszego Stowarzyszenia. Taki kompleks sportowy w naszej miejscowości to wspaniała płaszczyzna i szansa na organizację wszelkiego rodzaju imprez sportowych. W działanie te na pewno zaangażowana będzie nasze Stowarzyszenie.


0 wyświetlenia