Kolejny film z naszego projektu.

Nasz pierwszy film, który zaprezentowaliśmy niedawno spotkał się z olbrzymi zainteresowaniem mieszkańców, które znacznie przerosło nasze oczekiwania i założenia projektowe. W ciągu 10 dni obejrzało go 16987 osób, a sam film został odtworzony 21 183 razy. Spotkał się z serdecznym odbiorem, był chętnie komentowany i udostępniany w mediach społecznościowych. Jest nam z tego powodu bardzo miło, dziękujemy za miłe słowa jakie kierowali Państwo do nas w prywatnych wiadomościach i mamy nadzieję, że kolejne filmy będą również chętnie oglądane.

Dziś chcemy przedstawić kolejny film dotyczący Ziemi Wyszkowskiej. Dzisiejszy materiał podejmuje poważny temat jakim była olbrzymia powódź, która nawiedziła nasze tereny po zimie stulecia, wiosną 1979 roku. Wypowiedzi urzędników z Gmin Brańszczyk i Zabrodzie pokazują skalę zniszczeń, jakie wyrządziła wówczas wielka woda. W filmie można również usłyszeć w niektórych wypowiedziach ciekawy dialekt kurpiowski, który obecnie jest rzadkością.

Film pochodzi z Archiwum Telewizji Polskiej, realizacja Edward Białas, Zdjęcia Henryk Wysocki.

Nasze zadanie zrealizowane zostało ze środków Powiatu Wyszków.

Powróćmy zatem do kwietnia 1979, obejrzyjmy i posłuchajmy z jakimi problemami walczyli nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie.

[EDIT – Zakończony czas licencji tego filmu.] Jesienią 2023 będzie jeszcze jedna końcowa prezentacja „na żywo”. Obserwujcie naszą stronę i Fanpage na FB.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *