Wyszków w epoce PRL

Dobiegł końca projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie z Gminą Wyszków. Nasze Stowarzyszenie, a tym samym również lokalna społeczność wzbogaciło się o cenne fotografie, jakie pozyskaliśmy z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Dzięki zrealizowaniu projektu pt. „Wyszków w epoce PRL” pozyskaliśmy ponad 150 fotografii z lat 1950-1989 Wyszkowa i najbliższych okolic. Na fotografiach tych uwiecznione jest codzienne życie mieszkańców Wyszkowa i okolic. Przedstawiają ulice, zakłady pracy, szkoły i wiele innych cennych dla Wyszkowa obrazów z naszej historii.

Temat epoki PRL budzi wiele różnych kontrowersji. Jest to jednak nasza historia, to czasy dzieciństwa wielu z nas i wspomnień z tym związanych. Wiele osób chętnie powraca do tych czasów, wspomina chwile gdzie życie toczyło się zdecydowanie innym rytmem niż dziś.

Zdjęcia, które pozyskaliśmy na pewno pobudzą wspomnienia wielu z nas. Fotografie były wykonywane przez fotografów Polskiej Agencji Prasowej, którzy dokumentowali ówczesność dla potrzeb prasy i telewizji. Obecnie jest to cenna kronika tamtych czasów. Pozyskane skany są bardzo dobrej rozdzielczości. Mają jednak ograniczenia w związku z prawami autorskimi, które uniemożliwiają, poza kilkoma wyjątkami, ich publikację w Internecie.

Stacja Paliw – fotografia koloryzowana


Nasze Stowarzyszenie będzie dążyć do tego aby zdobyć środki na wykupienie praw autorskich do publikacji aby każdy chętny mógł je obejrzeć.
Wielkie podziękowania kierujemy do Gminy Wyszków, która wsparła nasz projekt. Jesteśmy przekonani, że pozyskane materiały będą chętnie oglądane oraz wzbudzać w mieszkańcach miłe wspomnienia.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Wyszków w epoce PRL

  1. Adam Kucharek pisze:

    Mieszkałem w Wyszkowie od 1961 do 1983. Szkola Podstawowa nr 2, potem matura w Technikum Budowlanym. Dziecinstwo i młode lata spędziłem tam. Dużo wspomnień i bardzo chętnie dołączę do „klubu miłośników i Wyszkowa i jego okolic” Mialbym tez cos do dodania, opowiedzenia, a moze i pare zdjęć by się znalazło.

    • Anonim pisze:

      Zapraszamy więc do dzielenia się wspomnieniami. Chętnie opublikujemy również archiwalne fotografie, jeżeli zechce Pan udostępnić i przesłać na nasz adres email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *