Altana „Nowinka” już otwarta.

W niedzielę 26 września 2021 r. nastąpiło uroczyste otwarcie altany wiejskiej , której nadano nazwę „Nowinka”. Piękna pogoda tego dnia sprawiła, że na otwarciu było wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości, na których czekało wiele atrakcji.

Wiejska działka, na której pobudowana została wiata została przekazana naszej wsi przez Gminę Wyszków. Na jednym ze spotkań wiejskich podjęto decyzję, że część funduszu sołeckiego zostanie przeznaczony na ogrodzenie działki oraz budowę i doposażenie wiaty. W kolejnych latach przeznaczano część funduszu na ten właśnie cel. Po kilku latach intensywnych starań mieszkańcy mają wreszcie miejsce, gdzie będą mogli się spotykać.

Długo wyczekiwane otwarcie obiektu przyciągnęło wielu mieszkańców. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Sołtys wsi, Rada Sołecka, przedstawiciele mieszkańców. Obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Sławomira Idźkowskiego. Następnie rozpoczęto świętowanie. Organizatorzy zadbali o świetną oprawę muzyczną, poczęstunek i wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców.


Wielki udział w tym, że powstało takie miejsce ma Sołtys wsi pani Bożena Grzegorczyk oraz Rada Sołecka. Wiele wysiłku i zaangażowania włożył w to dzieło Radny Andrzej Lewandowski. Dużą pomocą wykazywali się również członkowie naszego Stowarzyszenia. Na pochwałę zasługuje również postawa wielu mieszkańców, którzy pracowali społecznie przy budowie. Wszystkie prace budowlane wykonywane na terenie działki realizowane była przez mieszkańców. Chodzi między innymi o wyrównanie terenu, jego ogrodzenie, budowę wiaty czy położenie kostki brukowej. Mamy zatem przykład świetnie zorganizowanej, lokalnej społeczności, z której inni mogą czerpać wzór.

Poniżej prezentujemy kilka pamiątkowych fotografii, których autorką jest Lena Gałązka

[bafg id="2018"]
Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *