Nowe pomysły w nowej rzeczywistości 2020 roku

Zmierzający ku końcowi rok 2020 zapewne zapamiętany będzie jak rok pandemii Covid 19, który mocno pokrzyżował wszystkie plany praktycznie na całym świecie. Nie ominęło to również naszego Stowarzyszenia. Wprowadzone restrykcje sanitarne ale również względy bezpieczeństwa jakimi się kierujemy, uniemożliwiły nam realizację kilku cyklicznych imprez jakie były organizowane przez nasze Stowarzyszenie w ubiegłych latach oraz nowych, które planowaliśmy.

Nie można jednak powiedzieć, że czas ten był całkowicie stracony. Podjęte zostały inicjatywy, które omawiane były na wrześniowym spotkaniu członków Stowarzyszenia. Nie które z nich to perspektywa kilku lat gdyż są to rozbudowane działania, które wymagają większego nakładu pracy i czasu. Są też i takie, których wprowadzenie wymusiła na nas sytuacja sanitarna w Polsce, jak na przykład nowe kanały informacyjne i komunikacyjne. Jednym z nich była inicjatywa stworzenia profilu naszego Stowarzyszenia w mediach społecznościowych.

Utworzony on został na bazie profilu, który powstał w 2018 roku przy okazji prowadzenia jednego z projektów. Nasz profil nosi nazwę Stowarzyszenie Kulturalne WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ Leszczydół Nowiny. Publikowany w nim będą bieżące informacje związane z działalnością naszego Stowarzyszenia ale również ciekawostki historyczne, fotografie i dokumenty dotyczące historii naszej wsi. Zapraszam więc wszystkie chętne osoby posiadające swój profil na Facebooku do dołączanie do grupy. Jest to grupa zamknięta, ale sympatyków naszego Stowarzyszenia zapraszamy również.

Kolejnym ważnym i koniecznym zagadnieniem realizowanym w bieżącym roku stała się konieczność przeniesienia naszej strony internetowej na inny serwer co związane jest z dużą czasochłonnością przenoszenia danych. Miejmy nadzieję, że pracę zostaną ukończone do końca bieżącego roku. Kolejnym ważnym zagadnieniem realizowanym jest zmiana Statutu Stowarzyszenia, których wprowadzenie umożliwi nam rozszerzanie tematyki i zasięgów naszych projektów. Przy okazji nadmienić warto również, że cały czas trwają prace korekcyjne nad projektami, które składaliśmy w ubiegłym roku a nie zostały dofinansowane. Wprowadzane korekty uwzględniają między innymi możliwość realizowania projektu w warunkach pandemii.

Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie łaskawszy dla naszego Stowarzyszenia. Zapraszam wszystkich do aktywności, działania i składania pomysłów, które moglibyśmy wspólnie realizować.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *