MUZEUM ROLNICTWA W CIECHANOWCU

W dniu 09.06.2019 roku ponad 30-sto osobowa członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w odpuście św. Antoniego w Ciechanowcu. To kolejny punkt w naszej działalności, który przybliża nam historię związaną z naszą małą ojczyzną. Odpust połączony był  z rodzinnym festynem. Oczywiście można było w tym dniu zwiedzić przepiękny Skansen wsi podlaskiej oraz Muzeum Rolnictwa. Ciechanowski kompleks położony jest w uroczym miejscu, jest doskonale przystosowanym do zwiedzania miejscem gdzie odwiedzający mogą dotykać historii.

Nasza grupa prowadzona przez przewodnika zapoznała się wieloma ciekawymi zabytkami. Wielkie wrażenie zrobił młyn wodny z końca XIX wieku. Kompletnie wyposażony  w oryginalne urządzenia, używane podówczas przy pozyskiwani mąki przeniósł nas w zamierzchłe czasy naszych pradziadów. Skansen ciechanowski zawiera mnóstwo innych atrakcji, o których można by wiele pisać. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby wspaniała kolekcja ciągników rolniczych, w tym także parowych.

Ograniczeni czasowo nie zdążyliśmy jednak obejrzeć wszystkich wystaw. Najmłodsi uczestnicy naszej wyprawy zainteresowani również byli wieloma stoiskami ze słodkościami i zabawkami. Starsi uczestnicy mogli zakupić pamiątki regionalne. Ciekawym punktem był wspólny posiłek na który składały się tradycyjne dania polskie, serwowane  z domowych kuchni, które można było spożyć słuchając muzyki z oryginalnej katarynki pochodzącej z I połowy XX wieku.

W drodze powrotnej uczestnicy mieli możliwość podzielenia się wrażeniami na mini pikniku jaki urządziliśmy sobie na leśnym parkingu wśród szumiących podlaskich sosen. Zrelaksowani powróciliśmy do domu w godzinach wczesno wieczornych. Zapadła decyzja, że koniecznie musimy powrócić w to miejsce jesienią

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *