100 lecie Niepodległości Polski

W piątek 09.11.2018 w świetlicy szkolnej mieszkańcy wsi i zaproszeni goście świętowali 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkanie zorganizowane przez nasze stowarzyszenie przybyli dorośli i młodzież. Wszyscy otrzymali biało czerwone flagi oraz specjalne, pamiątkowe  przypinki przygotowane na to największe tegoroczne święto narodowe. Krótki rys historyczny związany z genezą odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiła pani Teresa Przygoda.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Jedną z nich była wystawa pt. „Nasza klasa”, gdzie zaprezentowane zostały zdjęcia klasowe szkoły podstawowej z lat 1938-1966. W trakcie trwania poczęstunku można było obejrzeć również urywek wywiadu z księdzem Henrykiem Kietlińskim, w którym przybliżył on uczestnikom dzieje powstania wsi. Ważnym punktem programu, na który czekała młodzież i dzieciaki było rozdanie nagród w konkursach zorganizowanych przez stowarzyszenie. Jednak najpiękniejszym akcentem tego wieczoru było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Czesława Kwiatkowskiego. Dźwięki takich piosenek jak; „Przybyli ułani pod okienko” czy ” O mój rozmarynie” słychać było tego wieczoru chyba w każdym zakątku wsi. Najpiękniejsze jednak okazało się wykonanie przez dziewczęta z klasy 4 Alę, Maję i Lenę pieśni  pt. „Pierwsza Brygada”. Solowych występów dziewcząt z Leszczydołu Nowin tego dnia nie brakowało. Nasze świętowanie zakończyło się późnych godzinach wieczornych.

      Pozostało jeszcze kilkanaście pamiątkowych przypinek, które widoczne są na zdjęciu. Jeżeli ktoś chciałby ją otrzymać to prosimy o kontakt na adres e-mail stowarzyszenia.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *