Kurs komputerowy

Stowarzyszenie Wspólna Przyszłość oraz Gmina Wyszków byli organizatorami Kursu komputerowego pt. „Komputer nie taki diabeł straszny. Projekt skierowany był do osób w wieku emerytalnym.  Środki finansowe jakie otrzymaliśmy z Gminy  oraz olbrzymi wkład społeczny  i zaangażowanie niektórych członków Stowarzyszenia pozwoliło nam zrealizować to zadanie z dużym sukcesem.

      Wykłady prowadzone były przez doświadczonego nauczyciela informatyki w przyjemnej, domowej atmosferze. Z racji tego, że grupę słuchaczy stanowiły osoby, które dotychczas nie miały styczności z komputerem to pierwszy wykład był dość przełomowym w ich podejściu do obsługi komputera. Z każdym wykładem nabierali jednak pewności siebie i swoich umiejętności. 

       Uczestnicy poznali budowę komputera, nauczyli się pisać na klawiaturze, sprawnie posługiwać się myszką, uruchamiać przeglądarkę i wyszukiwarkę internetową, nawigować po stronach,  poznali podstawy edytora tekstu, formatowanie i wstawianie grafiki do dokumentu, zapisywanie dokumentów w folderach, przenoszenie dokumentów na pamięci USB. Głównym jednak celem, który bez wątpienia osiągnięto to przełamanie bariery niepewności w kontakcie z komputerem.

       Na zakończenie wykładów dla wszystkich uczestników przygotowane zostały certyfikaty oraz pamiątkowe fotografie.  Z kolei uczestnicy przygotowali dla osób prowadzących kursu miłe, słodkie niespodzianki.

W rozmowach kuluarowych wiele osób wykazywało chęć dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji, pojawiały się pytania „Co dalej?” Kiedy następny kurs?”

Organizacja takiego zadania byłą również olbrzymim doświadczeniem dla członków naszej młodej organizacji, które w przyszłości będą na pewno procentować  sprawnymi i trafnymi działaniami na rzecz lokalnej społeczności.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *