Zaproszenie na Rajd

Stowarzyszenie Wspólna Przyszłość organizuje kolejny już rajd rowerowy pt. Vivat 3 Maja. Jest to nasza forma, w jakiej chcemy świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji majowej. W tym roku jedziemy na trasie  Leszczydół Nowiny – Brańszczyk – Leszczydół Nowiny. Łącznie będzie to dystans 22 km. Startujemy o godzinie 13.00 z parkingu szkolnego w Leszczydole Nowinach. Trasa w większości przebiegać będzie pięknymi leśnymi duktami oraz malowniczymi polnymi drogami. W Brańszczyku zwiedzimy wspaniały skansen kurpiowski i jednocześnie muzeum Marii Żywirskiej. Nasz rajd zakończymy na terenie Nadleśnictwa Wyszków. Dzięki uprzejmości Pana Nadleśniczego będziemy mieli możliwość wspólnej biesiady, na której podsumujemy naszą wyprawę i podzielimy się wrażeniami. Spotkanie w Nadleśnictwie rozpoczniemy około godz 16.00. Na terenie Nadleśnictwa dostępny będzie grill, gdzie będzie można przyrządzić własne potrawy i napoje, które we własnym zakresie należy zorganizować. Przygotowane własnoręcznie potrawy wystawimy na wspólny stół zaczynając tym samym naszą  biesiadę. Czas będzie nam umilał muzycznie DJ zaproszony na nasz piknik. Nasze spotkanie zakończymy około godziny 20.00.

Nasz rajd to typowe rodzinne spotkanie i w takim lekkim tempie będzie prowadzone. Z okazji tego święta warto mieć na sobie biało czerwone barwy, flagi lub inne akcenty w naszych barwach narodowych. Zapraszamy więc chętnych mieszkańców i ich gości do wspólnego świętowania. Pogoda w maju bywa zmienna i trudna do przewidzenia więc warto już dziś zaopatrzyć się w odpowiednie zabezpieczenia. W przypadku brzydkiej pogody pojadą zapewne tylko najtwardsi rowerzyści. Jeżeli komuś nie będzie odpowiadała pogoda to może również dojechać do skansenu w Brańszczyku samochodem, gdyż w tym dniu będzie on czynny specjalnie dla nas. Podobnie będzie ze spotkaniem w Nadleśnictwie – można dojechać własnym samochodem. Żadna pogoda nie może nam popsuć święta !

Organizatorzy zapewniają przygotowaną i zabezpieczoną trasę. Bezpłatne wejście na teren Skansenu oraz piknik w Nadleśnictwie, a także muzykę i dobrą zabawę.

Zgłoszenia przyjmujemy e-mailowo na adres infoleszczydol@gmail.com a także SMS’ em pod nr. tel 602 432 854. Należy podać imię i nazwisko oraz liczbę zgłaszanych uczestników. Termin zgłoszenia mija 28.04.2018 roku. Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podziel się wiadomością
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *